8 zasad zdrowia

Tym razem został poruszony temat 8 zasad zdrowia. Naszym prelegentem była lek. med. Angelika Roszkowska. Po wykładzie odbyła się degustacja dań wegetariańskich.

Życie człowieka jest nieustanną podróżą poznawczą. Każdy dzień odkrywa przed nami nowe tajemnice naszego jestestwa. Jednak, nie każdy z nas wie jak podróż tę spędzić w warunkach komfortowych, które mogłyby zapewnić nam szczęśliwe podróży tej zakończenie. Przydatne może okazać się 8 zasad zdrowia, które pozwolą prowadzić naszą podróż długo, ale co ważniejsze, w zdrowiu i pomyślności.

Oto one:

  • Właściwie się odżywiaj
  • Uprawiaj sport
  • Pij wodę
  • Korzystaj ze słońca w umiejętny sposób
  • Bądź wstrzemięźliwy
  • Przebywaj na świeżym powietrzu
  • Odpoczywaj
  • Zaufaj Bogu

Jan Kochanowski napisał: „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz…” Czyż nie jest tak, że trudno nam cieszyć się naszym życiem, gdy cierpimy z powodu choroby? A przecież można zapobiegać powstaniu tych niekomfortowych warunków i w sposób zrównoważony zapewniać rozwój ciała, umysłu i ducha. Co ciekawe nie tylko człowiekowi zależy na jego własnym zdrowiu, lecz:

Pragnienie, jakie Bóg ma wobec każdej ludzkiej istoty, zostało wyrażone w słowach: „Umiłowany życzę Ci wszelkiej pomyślności i zdrowia, podobnie jak doznaje powodzenia twoja dusza” (3 Jana 2 BT). On jest tym, który „odpuszcza wszystkie winy twoje, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; on wieńczy Cię łaską i litością” (Ps. 103,3.4).” (cyt. z książki: Ellen G. White, Śladami wielkiego lekarza, Warszawa 1997, wyd. 5, s. 69)

Klub zdrowia to miejsce gdzie kompleksowo będziemy mogli zająć się udoskonaleniem warunków podróży naszego życia. Każdy znajdzie coś dla siebie dzięki zróżnicowanej tematyce naszych spotkań. Właśnie dlatego jest to kopalnia, ponieważ postaramy się dotknąć każdego aspektu naszego życia. Zainteresowany? Gotowy na podróż? Zapraszamy i czekamy właśnie na Ciebie – nie czekaj ze zmianami do jutra, dziś jest na to właściwy moment!