Klub Zdrowia

Działalność Klubu Zdrowia skupia się przede wszystkim na prozdrowotnej edukacji społeczeństwa. Pragniemy pomóc uczestnikom spotkań w utrzymywaniu zdrowia na jak najwyższym poziomie we wszystkich jego wymiarach: fizycznym, psychicznym, duchowym i społecznym. W tym celu organizujemy wykłady, seminaria, kursy, sympozja, obozy, wystawy, programy edukacyjne przybliżające tematykę zdrowego stylu życia.

Duża część naszych działań poświęcona jest kwestiom medycyny zapobiegawczej, a więc dbania o swoje ciało i umysł, aby unikać chorób. Wiele miejsca poświęcamy zdrowemu odżywianiu, jak również roli ruchu na świeżym powietrzu i innym zasadom zdrowia. Organizujemy bezpłatne badania profilaktyczne m.in.: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi oraz masy ciała i tkanki tłuszczowej.

Oferujemy także programy, które pomagają zachować zdrowe relacje międzyludzkie, ułatwiają nawiązywanie znajomości i budowanie serdecznych więzi. Dotyczą one stosunków w małżeństwach i rodzinach, ale również przygotowania do małżeństwa. Poruszamy tematy szacunku dla życia, a co za tym idzie unikania narkotyków, alkoholu i tytoniu.

W Gdańsku Klub Zdrowia działa od 2014 roku wychodząc naprzeciw potrzebom trójmiejskiego społeczeństwa. Udział w programach jest nieodpłatny.

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do zapoznania się z treściami zamieszczonymi na niniejszej stronie.

Obejrzyj również najnowsze filmy na kanale YouTube.

Wydarzenia Klubu Zdrowia