IV Bieg po zdrowie i życie wieczne Gdańsk 2017

Dnia 11.06.2017 o godz. 12:00 w Gdańsk-Brzeźno, ul. Jantarowa przy Molo, odbył się IV BIEG PO ZDROWIE I ŻYCIE WIECZNE GDAŃSK 2017. Wydarzenie to miało charakter zarówno sportowy, jak i ewangelizacyjny. Bieg zorganizowany został na dystansie 5 km w III kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz dzieci i młodzieży do lat 14. Wzięło w nim udział łącznie około 80 osób. Zwycięzcom wręczyliśmy nagrody w postaci pucharów i nagród książkowych. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali złote medale z tekstami biblijnymi oraz upominki w postaci literatury, głównie książki: „Życie ma sens”. Gościom udzieliliśmy poczęstunku w postaci smacznej zupy, gorącej herbaty i wody mineralnej.

W związku z biegiem wydaliśmy trzeci numer lokalnej broszury o tematyce religijnej i zdrowotnej: „Droga do Emaus”, którą obok innych materiałów rozdawaliśmy w ramach przedsięwzięcia uczestnikom biegu oraz osobom zainteresowanym. Impreza była także okazją do przeprowadzenia wielu interesujących rozmów o charakterze ewangelizacyjnym.

Wartym odnotowania jest fakt, iż do udziału w imprezie przystąpiły osoby z odległych stron Polski oraz obcokrajowcy, głównie z Ukrainy.

Waldemar Więcławski

Zdjęcia