Klub Zdrowia na II Targach Opieki i Zdrowia w Gdańsku

17 kwietnia 2016 r., istniejący od ponad roku Klub Zdrowia w Gdańsku miał okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Otóż, Fundacja Niezależni, Miasto Gdańsk oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie zaprosili nas do zaprezentowania naszej działalności prozdrowotnej na II Targach Opieki i Zdrowia NIEZALEŻNI 65+.

Podczas Targów pokazano wiele ciekawych rozwiązań wspierających aktywność seniorów oraz poprawiających jakość ich życia. Wśród kilkunastu wystawców było i nasze, jak się okazało bardzo oblegane i cieszące się dużą popularnością. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko mógł otrzymać zaproszenie na spotkania Klubu Zdrowia. Wiele osób wykazało zainteresowanie naszą literaturą prozdrowotną. Niektóre materiały rozdawaliśmy bezpłatnie. Pewna pani podchodziła do nas kilkanaście razy i w szczerości wyznała, że nie wie dlaczego, ale nie może się od nas “oderwać”.

Ciekawostką dla wielu odwiedzających okazała się przygotowana specjalnie na tę okazję degustacja potraw kuchni roślinnej. Na wystawowym stole królowała mimo wszytko kasza jaglana, która została podana w dwóch odsłonach, na słodko i na słono. Smakowite i zdrowe Raffaello pobudziło kubki smakowe niejednego odwiedzającego. Oczywiście przepisy rozchodziły się jak ciepłe bułeczki a my słysząc: “och, jakie to było wspanaiałe”, przekonywaliśmy do małych zmian w sposobie odżywiania.

Dodatkową atrakcję stanowiły wykłady Gabriela Chmielewskiego (odnośnie zdrowego odżywiania) oraz Andrzeja Wojtkowskiego (dotyczący ziołolecznictwa), który miał także swoje stoisko z ziołami i duchową literaturą.

Cieszy nas to, że tak wiele osób zostało zachęconych i zaproszonych na kolejne spotkania w ramach Klubu Zdrowia. Chcemy dalej edukować i promować zdrowy styl życia wśród mieszkańców Trójmiasta a w szczególności docierając do seniorów, bo na zmiany nigdy nie jest za późno.

Serdecznie dziękujemy Fundacji NIEZALEŻNI za zaproszenie i pomoc w naszych pierwszych, wystawowych doświadczeniach. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością i pomocą całego zespołu. Również gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić. Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na spotkanich Klubu Zdrowia.

Beata Śleszyńska

Zdjęcia