Warsztaty kulinarne

Warsztaty Kulinarne odbyły się w dniach od 26 do 28.02.2016r. w Budynku TEB Edukacja w Gdańsku przy ul. Dmowskiego 16 A. Warsztaty poprowadziła Beata Śleszyńska – specjalistka promocji zdrowia, doradca dietetyczny, współautorka książki „Kuchania w trosce o Twoje życie”.

Tematy spotkań:
1. Zaczynamy od śniadania! Smak i zdrowie w pełnym ziarnie.
2. Ach te słodkości… Gorzka prawda o cukrze.
3. Tłuszcze, ale jakie? Czym smarować pieczywo?

W dniach 26.02.2016 do 28.02.2016 miałam możliwość brania udziału w wydarzeniu pod nazwą „SZKOŁA ZDROWEGO GOTOWANIA”. Spotkania odbywały się w siedzibie „TEB Edukacja” przy ul. Dmowskiego 16A w Gdańsku Wrzeszczu o godzinie 17 i trwały około 2 godzin. Zgłosiło się na to przedsięwzięcie około 60 osób, ale ostatecznie pojawiało się tylko 50 osób wraz z naszymi siostrami i braćmi z miejscowego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (z czego również bardzo się cieszę). W sumie było nas około 60 osób.

Każde przeprowadzone spotkanie przez nas zaproszonego prelegenta rozpoczynało się inspirującym wykładem, a następnie pokazem jak szybko i łatwo przygotować smaczny i zdrowy posiłek. Już na sam koniec każdy uczestnik miał możliwość skosztowania zdrowych dań, jakie udało nam się przygotować. Dlatego ostatnim etapem była degustacja potraw. Dodatkowo uczestnicy mieli szanse skorzystania z bezpłatnej literatury oraz zakupienia książki naszego wykładowcy – Pani Beaty Śleszyńskiej – pod tytułem: „Kuchnia w trosce o twoje zdrowie”.

Bardzo się cieszę, że mogłam być jednym z wielu uczestników tego niesamowitego programu. Sam prelegent zrobił na mnie ogromne wrażenie, ponieważ można było zauważyć, ze wie o czym mówi i stosuje się do tego w 100%. A to dlatego, że to wszystko przekłada się na to jak wyglądamy, jak się czujemy i zachowujemy w naszym codziennym życiu. Nasz nauczyciel był tego dobrym przykładem. Dla mnie to było bardzo pouczające. Z tej przyczyny jeszcze bardziej zapragnęłam zmienić swój styl życia, a konkretnie gotować tylko to, co jest dobre, zdrowe i smaczne dla naszego ciała i umysłu. Bardzo podobała mi się również inicjatywa podzielenia się z uczestnikami darmową literaturą na temat zdrowego odżywiania oraz ogromną ilością broszurek z przykładowymi przepisami na zdrowe potrawy. Zaś przygotowana degustacja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Po raz pierwszy zjadłam coś czego nigdy wcześniej nie miałam okazji, a co było zdrowe i pyszne w smaku. W końcu poczułam prawdziwy smak potraw. Zauważyłam, że nie tylko ja byłam pod takim wrażeniem. Wielu osobom bardzo smakowało. A co najlepsze, prosili o więcej, nie tylko potraw, ale również literatury i domagali się kolejnych takich spotkań. Mogę tylko powiedzieć, że osobiście będę czekać z niecierpliwością na następne programy.

Uważam, że tego rodzaju spotkania są świetnym pomysłem, ponieważ pomagają uczestnikom zmieniać ich dotychczasowy styl życia pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym. Uświadamiają pewne rzeczy dotyczące naszych nawyków, naszego odżywiania się, pozwalają nam zrozumieć jakie popełniamy błędy, skąd to wszystko się bierze, co zrobić aby to zmienić i co najważniejsze JAK TO ZROBIĆ, OD CZEGO ZACZĄĆ! Ponadto zachęcają do wytrwałości we wprowadzaniu potrzebnych zmian w kierunku nowego, lepszego a przede wszystkim zdrowszego i szczęśliwszego życia. Gorąco polecam!

Justyna Czupyt

Zdjęcia

Nagrania

Obejrzyj nagrania ze spotkań na naszym kanale YouTube:

Wykład 1: Zaczynamy od śniadania – smak i zdrowie w pełnym ziarnie

Wykład 2: Ach, te słodkości

Wykład 3: Tłuszcze, ale jakie? Czym smarować pieczywo?