Home / Klub Zdrowia / Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

Warsztaty Kulinarne odbyły się w dniach od 26 do 28.02.2016r. w Budynku TEB Edukacja w Gdańsku przy ul. Dmowskiego 16 A. Warsztaty poprowadziła Beata Śleszyńska – specjalistka promocji zdrowia, doradca dietetyczny, współautorka książki „Kuchania w trosce o Twoje życie”.

Tematy spotkań:
1. Zaczynamy od śniadania! Smak i zdrowie w pełnym ziarnie.
2. Ach te słodkości… Gorzka prawda o cukrze.
3. Tłuszcze, ale jakie? Czym smarować pieczywo?

W dniach 26.02.2016 do 28.02.2016 miałam możliwość brania udziału w wydarzeniu pod nazwą „SZKOŁA ZDROWEGO GOTOWANIA”. Spotkania odbywały się w siedzibie „TEB Edukacja” przy ul. Dmowskiego 16A w Gdańsku Wrzeszczu o godzinie 17 i trwały około 2 godzin. Zgłosiło się na to przedsięwzięcie około 60 osób, ale ostatecznie pojawiało się tylko 50 osób wraz z naszymi siostrami i braćmi z miejscowego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (z czego również bardzo się cieszę). W sumie było nas około 60 osób.

Każde przeprowadzone spotkanie przez nas zaproszonego prelegenta rozpoczynało się inspirującym wykładem, a następnie pokazem jak szybko i łatwo przygotować smaczny i zdrowy posiłek. Już na sam koniec każdy uczestnik miał możliwość skosztowania zdrowych dań, jakie udało nam się przygotować. Dlatego ostatnim etapem była degustacja potraw. Dodatkowo uczestnicy mieli szanse skorzystania z bezpłatnej literatury oraz zakupienia książki naszego wykładowcy – Pani Beaty Śleszyńskiej – pod tytułem: „Kuchnia w trosce o twoje zdrowie”.

Bardzo się cieszę, że mogłam być jednym z wielu uczestników tego niesamowitego programu. Sam prelegent zrobił na mnie ogromne wrażenie, ponieważ można było zauważyć, ze wie o czym mówi i stosuje się do tego w 100%. A to dlatego, że to wszystko przekłada się na to jak wyglądamy, jak się czujemy i zachowujemy w naszym codziennym życiu. Nasz nauczyciel był tego dobrym przykładem. Dla mnie to było bardzo pouczające. Z tej przyczyny jeszcze bardziej zapragnęłam zmienić swój styl życia, a konkretnie gotować tylko to, co jest dobre, zdrowe i smaczne dla naszego ciała i umysłu. Bardzo podobała mi się również inicjatywa podzielenia się z uczestnikami darmową literaturą na temat zdrowego odżywiania oraz ogromną ilością broszurek z przykładowymi przepisami na zdrowe potrawy. Zaś przygotowana degustacja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Po raz pierwszy zjadłam coś czego nigdy wcześniej nie miałam okazji, a co było zdrowe i pyszne w smaku. W końcu poczułam prawdziwy smak potraw. Zauważyłam, że nie tylko ja byłam pod takim wrażeniem. Wielu osobom bardzo smakowało. A co najlepsze, prosili o więcej, nie tylko potraw, ale również literatury i domagali się kolejnych takich spotkań. Mogę tylko powiedzieć, że osobiście będę czekać z niecierpliwością na następne programy.

Uważam, że tego rodzaju spotkania są świetnym pomysłem, ponieważ pomagają uczestnikom zmieniać ich dotychczasowy styl życia pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym. Uświadamiają pewne rzeczy dotyczące naszych nawyków, naszego odżywiania się, pozwalają nam zrozumieć jakie popełniamy błędy, skąd to wszystko się bierze, co zrobić aby to zmienić i co najważniejsze JAK TO ZROBIĆ, OD CZEGO ZACZĄĆ! Ponadto zachęcają do wytrwałości we wprowadzaniu potrzebnych zmian w kierunku nowego, lepszego a przede wszystkim zdrowszego i szczęśliwszego życia. Gorąco polecam!

Justyna Czupyt

Zdjęcia

1. Zaczynamy od śniadania – smak i zdrowie w pełnym ziarnie

2. Ach, te słodkości

3. Tłuszcze, ale jakie? Czym smarować pieczywo?

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok