Home / Wydarzenia / Antynikotynówka w więzieniu na Kurkowej

Antynikotynówka w więzieniu na Kurkowej

W dniach 12-16 lutego 2018 w Areszcie Śledczym w Gdańsku odbyła się seria wykładów poświęconych tematyce rzucania palenia. Prelegentem był Pan Gabriel Chmielewski – promotor zdrowia, trener personalny, dietetyk, ratownik medyczny. Każde ze spotkań trwało około 90 minut i obejmowało prezentację multimedialną wraz z pogadanką a także rozmowy z uczestnikami. Kursanci otrzymali sporą dawkę teoretycznej i praktycznej wiedzy odnośnie szkodliwości nikotyny oraz sposobów walki z uzależnieniem tytoniowym przy uwzględnieniu sfery fizycznej, psychicznej i duchowej. W zajęciach wzięło udział łącznie 11 osadzonych. Do końca dotrwało siedmiu. Każdy z nich otrzymał materiały pomocnicze (broszury o zdrowym stylu życia oraz przewodnik o naturalnych sposobach rzucania palenia), a także egzemplarz książki „Życie ma sens” i pamiątkowy dyplom.

Poza murami więziennymi niniejszy kurs (opracowany i prowadzony przez wykwalifikowanych terapeutów, lekarzy, psychologów, promotorów zdrowia, a także duchownych Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego) cieszy się sporą renomą i skutecznością (80-85% uczestników na stałe porzuca nałóg nikotynowy). Na terenie naszego kraju owe programy odbywają się od ponad 80 lat. Żywimy nadzieję, że i w warunkach penitencjarnych jego skuteczność będzie co najmniej zadowalająca.

Pragniemy podziękować Dyrekcji więzienia oraz wszystkim pracownikom, którzy umożliwili nam przeprowadzenie powyższego programu, okazując przy tym pomoc i życzliwość. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Jarosław Jarosz

Zdjęcia z wydarzenia

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok