Home / Multimedia / Serie wykładów / Dylematy współczesnego chrześcijaństwa

Dylematy współczesnego chrześcijaństwa

Bardzo ciekawa seria wykładów, trafiająca w dylematy współczesnych chrześcijan do których się zaliczam.

Pokutuje wśród nas wiele fałszywych stereotypów, uprzedzeń, a w wielu przypadkach brak nam podstawowej wiedzy o tym czego uczył Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel. Widać przy tym różnice między tym co się głosi w kościołach, a tym co Bóg przekazał przez apostołów i proroków w swoim Piśmie Świętym. Odpowiadają za to przede wszystkim kościoły jako systemy religijne (jest wiele wyznań chrześcijańskich), które nie spełniły w tej sprawie swojej funkcji oraz nasza niefrasobliwość i brak determinacji w poszukiwaniu prawdy. Wiele z nich zadowala się jedynie rytuałami, nabożeństwami lub autorytetami.

Prelegent posługuje się językiem konkretnym i jasnym. Mówi w sposób ciekawy, bez sloganów, banałów i pustosłowia. Wykładów słucha się z zapartym tchem. Dzięki nim poznałem lub usystematyzowałem sobie wiele prawd biblijnych. Miło zaskoczyły mnie też przedstawione odkrycia archeologiczne związane np. z exodusem, potwierdzające zapis biblijny. Ogólnie rzecz biorąc, wykłady te są dobrą inspiracją do osobistych poszukiwań prawdy i Boga oraz rozwoju naszej wiary na płaszczyźnie pogłębionego studium Pisma Świętego. Osobiście mogę tylko dziękować Bogu, że w tym zamieszaniu religijnym dał nam Swoje słowa – Biblię, inaczej pozostaje zeświecczenie, powierzchowność lub infantylna religia.

Robert Minda

Wykład 1 - Kim jest Jezus Chrystus w ST?

Wykład 2 - Kim jest Jezus Chrystus w NT

Wykład 3 - Jezus w ujęciu New Age - prawda czy fałsz?

Wykład 4 - Co Biblia mówi o Duchu Świętym?

Wykład 5 - Opis stworzenia

Wykład 6 - Czy pokarmy czyste i nieczyste obowiązują?

Wykład 7 - Czy Jezus unieważnił Prawo Boże?

Wykład 8 - Czy sobota jest częścią prawa mojżeszowego?

Wykład 9 - Czy potop i exodus faktycznie miały miejsce?

Wykład 10 - Dlaczego Bóg dopuszcza zło?

Wykład 11 - Czy Bóg jest sadystą?

Wykład 12 - Dlaczego mam wierzyć komuś kogo nie widzę?

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję.