Koncert All4Him

„Pytania… tysiące pytań. Te anonimowo pisane gdzieś w Internecie, te szeptane w samotności, te wykrzyczane w niebo, (…) i wszystkie bez odpowiedzi…” – tymi słowami zespół All4Him wprowadza odbiorców w treść swojego najnowszego programu.

Każdy z nas wie, że otaczający nas świat nie jest idealny. Każdego dnia spotykamy się z problemami, które chcielibyśmy rozwiązać. Często wydaje się nam, że jedyną odpowiedzią na nasze pytania i poszukiwania jest przenikliwa cisza…

Dobrą wiadomością jest to, że jest Ktoś, kto zna odpowiedź.

On wie wszystko,
wie „kiedy”,
wie „dlaczego”,
wie… jak pocieszyć.

Świat pełen jest pustych słów i próżnych deklaracji…
Co byś zrobił, gdyby okazało się, że „Kocham Cię” wypowiadane przez Boga, to coś więcej niż puste słowa?

Koncert „Ktoś zna odpowiedź”, odbędzie się 17.03.2018 r. o godz. 18.00 w budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ulicy Jaśkowa Dolina 21.

Koncert ma na celu wesprzeć działalność Hospicjum Pomorze Dzieciom. Miejsce to tworzy wysoce wykwalifikowany zespół medyków: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów. Trafiają tam dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku. Hospicjum wypożycza nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny umożliwiający bezpieczny pobyt dziecka w domu.

Problemy rodzin dotkniętych śmiertelną chorobą dziecka często wiążą się z problemami finansowymi. Chore dzieci rodzą się w biednych i bogatych rodzinach. Czasem warunki w jakich mieszkają hospicyjne pociechy są nie do zaakceptowania dla zdrowych, sprawnych ludzi, tym bardziej dla ciężko chorego dziecka. Pomoc finansowa i materialna jest potrzebna rodzinie natychmiast.

Zespół medyczny aby móc zrealizować swoje zadania potrzebuje odpowiedniego  sprzętu specjalistycznego (np. koncentratory tlenu, ssaki, inhalatory, asystor kaszlu), a oprócz tego sprawnych samochodów oraz benzyny, by docierać do odległych zakątków Województwa Pomorskiego. Podopieczni Hospicjum często mieszkają wiele kilometrów poza siedzibą hospicjum. Personel jeździ nawet do 100 km poza Gdańsk, a czasem nawet trochę dalej.  Zdarza się, że na dyżurach przemierzają setki kilometrów. Jednakże są zawsze gotowi do niesienia pomocy przez 7 dni w tygodniu 24h na dobę.

Działają w myśl zasady : „Skoro nie możemy dołożyć dni do Ich życia, dołóżmy życia do Ich dni„.

Koncert zakończy się zbiórką pieniędzy i sprzedażą pamiątek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wszelkie uzbierane środki w całości zostaną przeznaczone dla wsparcia Hospicjum Pomorze Dzieciom działającego na terenie naszego Województwa.

Zapraszamy!

Organizatorzy:
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańsku,
Fundacja Pomorze Dzieciom – Domowe Hospicjum.

Patronat Honorowy:
Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak,
Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk,
Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz.

Patronat Medialny:
www.gdansk.pl
Radio Gdańsk

Relacja

17 marca 2018 roku o godzinie 18.00 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańsku odbył się koncert charytatywny zespołu All4Him na rzecz podopiecznych miejscowego hospicjum POMORZE DZIECIOM.

Treścią musical „Ktoś zna odpowiedź” nawiązywał do codziennych zmagań oraz trudnych doświadczeń życiowych, jakie są udziałem każdego człowieka na tym świecie, a także w jaki sposób możemy w tym wszystkim oprzeć się na Bogu. W wydarzeniu uczestniczyło około 50 osób. Wiele spośród nich wydawało się być głęboko poruszeni przedstawionym muzycznym przesłaniem. Całość została zakończona krótkim wystąpieniem lokalnego pastora Jarosława Jarosza oraz zbiórką pieniędzy i sprzedażą specjalnie na ten czas przygotowanych pamiątek. Udało się w ten sposób zebrać 3020 złotych, które w całości zostały przekazane na ręce Pani Ewy Liegman – prezesa hospicjum, która wielokrotne wyrażała swoją wdzięczność i uznanie za przeprowadzoną akcję. Dziękujemy Bogu za możliwość niesienia pomocy potrzebującym a także patronom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia wspomnianego wydarzenia.

Następnego dnia udaliśmy się wraz z zespołem do zakładu karnego w Sztumie, gdzie o godzinie 10.00 odbył się kolejny koncert, w którym wzięło udział ok. 40 osadzonych. Kilku z nich podchodziło do poszczególnych członków zespołu czy też do pastora aby krótko porozmawiać. Dopytywali się co to za kościół i dziękowali za program.

Jak widać był to intensywny, aczkolwiek błogosławiony weekend, za co Bogu niech będzie chwała!

Obejrzyj koncert na naszym kanale YouTube All4Him – Ktoś zna odpowiedź.

Zdjęcia z wydarzenia