Spójrz Nowymi Oczyma

Przebudzenie

Nikt z nas nie lubi gwałtownej pobudki, prawda? Dostajemy wtedy palpitacji serca, jesteśmy wystraszeni, nie wiemy co się dzieje… generalnie nie jest to przyjemne. Ale jeśli ta gwałtowna pobudka ma miejsce, gdy na przykład zasnęliśmy za kierownicą i nasz samochód mknie już bez kontroli na drzewo, słup czy czołowe zderzenie z innym autem, to jesteśmy za nią wdzięczni, bo ratuje nam życie! Tak, jak bylibyśmy wdzięczni komuś, kto wylałby na nas kubeł zimnej wody, aby wyrwać nas ze snu w płonącym domu.

Tym właśnie były dla mnie wykłady Pavela Goi zatytułowane – SPÓJRZ NOWYMI OCZYMA.

Wysłuchałam już wielokrotnie w Internecie wykładów tego pastora na temat modlitwy i cudów, jakich dokonuje ona w naszym życiu. Mało tego, gdy zaczęłam stosować się do jego wskazówek opartych na Słowie Bożym, sama zaczęłam doświadczać nieprawdopodobnych rzeczy, których wielkość i siła odbierały mi czasem mowę! Dlatego, gdy tylko dowiedziałam się o wykładach w Gdańsku wiedziałam, że muszę tu być bez względu na koszt i wcześniejsze plany. Była to absolutnie trafiona i błogosławiona inwestycja!

Otrzymałam odpowiedzi na tak wiele nurtujących mnie pytań i wątpliwości, ale przede wszystkim zrozumiałam, jak niebezpieczne jest poczucie… bezpieczeństwa, wynikające z rutyny, w jaką wpadamy w naszym chrześcijaństwie, z powtarzających się rytuałów i schematycznych zachowań, które są może i ważne, ale z całą pewnością nie mogą i nie są istotą naszej relacji z Bogiem. Jak mówi Goia – każdy może duchowo oślepnąć – nawet prorok.

Mam kilkanaście stron notatek, ale pozwólcie, że podzielę się z wami kilkoma myślami, które mam nadzieję zachęcą was do obejrzenia i wysłuchania wszystkich wykładów z Gdańska, gdy znajdą się już w Internecie.

 • Bóg ma dla każdego plan.
 • Dla każdego, kto podda się Bogu całkowicie, jest dana nieskończona moc z Nieba!
 • Jeśli nie zmienimy czegoś dziś, jutro nie będzie inaczej.
 • Nic nie dzieje się przypadkiem, wszystko dzieje się dla naszego dobra.
 • Nie narzekajmy na problemy, bo Bóg zsyła je aby nas czegoś nauczyć.
 • Zamiast szukać rozwiązań trzeba szukać Boga.
 • Wzrost przez doświadczenie trwa całe życie. Zbawienie to proces.
 • Modlitwa jest otwarciem serca przed Bogiem jak przed przyjacielem.
 • Potrzebujemy intymnej relacji z Jezusem.
 • Gdy przebywamy z Jezusem, kochamy Go coraz bardziej i wtedy dokonuje się w nas zmiana.
 • Najpierw musimy sami doświadczyć łaski aby móc ją ofiarować innym.
 • Jeśli doświadczasz łaski przestajesz osądzać innych.
 • Przygotowanie na powtórne przyjście Jezusa polega na służbie innym ludziom. Musimy być światłem dla innych. Kto nie służy – jest stracony!
 • Przygotowanie to nie jest kwestia jednej nocy, to proces. Dziś zmieniasz małe rzeczy, jutro będziesz gotowy na duże zmiany.
 • Często modlimy się o to, by Bóg zgodził się na naszą wolę, zamiast zrobić to czego Bóg od nas oczekuje.
 • Nie proś o błogosławieństwo na to, co Bóg zabronił ci robić!
 • Jezus przychodzi szybciej niż nam się wydaje.
 • Drzwi arki jeszcze są otwarte, Bóg robi wszystko, by nas uratować.
 • Nie baw się religią, to nie ma żadnego sensu.
 • Módl się: Panie pomóż mi zmienić się dzisiaj!

Niech Bóg błogosławi zborowi z Gdańska za zorganizowanie tych wykładów! Dziękuję Bogu, że spowodował, iż pastor Pawel Goia mógł do nas przyjechać i uczyć o prawdziwych relacjach z naszym Niebiańskim Ojcem.
A wszystkim,którzy choć trochę znają angielski polecam 6 jego wykładów poświęconych jednej z najtrudniejszych rzeczy – przebaczeniu. [http://www.lexingtonsdachurch.org/ – Full Forgivness]

Niech Bóg ma nas wszystkich w swojej opiece.
Pozdrawiam serdecznie.

Anna Samusionek

Nagrania Video

Spójrz Nowymi Oczyma – Wykłady mówcy ze Stanów Zjednoczonych, Pavela Goi

Żyjemy w świecie, w którym wydawałoby się, że wszyscy słyszeli o Bogu. Co trzeci mieszkaniec Ziemi i 9 na 10 mieszkańców Polski uważa się za chrześcijanina. Chodzimy do kościoła, modlimy się, ale często mamy wrażenie, że nasze modlitwy nie docierają wyżej niż do sufitu… Dlaczego tak się dzieje? Czy jest możliwe abym dzisiaj osobiście doświadczył stałej Bożej obecności w moim zyciu i odpowiedzi na moje modlitwy? Czy dzisiaj mogę doświadczyć nieprawdopodobnych cudów, jakie działy się za czasów apostołów? Czy mogę zaznać trwałej i głębokiej relacji z Jezusem Chrystusem, nie opartej jedynie na emocjach, ale na obecności Ducha Świętego w moim życiu?

Pavel Goia – człowiek taki jak Ty i ja – zdecydował się pewnej nocy powierzyć Bogu każdy aspekt swojego życia. Jego oddanie zostało przetestowane niemal od razu, a wierność nagradzana raz po raz w niebywały wręcz sposób. Jakie są rezultaty jego niezachwianej lojalności w stosunku do Boga? Dwie tony szkła zawieszone w powietrzu, zmiana prawa państwowego, duży transport Biblii przewieziony pod okiem niczego nie domyślającej się policji oraz wzbudzenie z martwych chłopca – to tylko niektóre z nich.

O, tak, cuda nadal mają miejsce – i to jeden za drugim! A my możemy być ich częścią!

Zapraszamy do wysłuchania ekscytujących wykładów biblijnych poruszających zagadnienia związane z modlitwą i jej potężnym działaniem.
Pastor Pavel Goia omówił działanie Bożej miłości w codziennym życiu, oraz w jaki sposób możemy się połączyć i porozumieć z Bogiem, zrozumieć Jego wolę względem nas, trwać w relacji z Nim, a także jak być skutecznym w służbie dla Niego. Zagadnienia przedstawiane w trakcie wykładów przeplatane były osobistymi doświadczeniami (zarówno mówcy, jak też innych osób), pokazującymi jak Bóg odpowiada na modlitwy, jak radzi sobie z beznadziejnymi sytuacjami, jak zapewnia cudowne rozwiązania w życiu chrześcijan w każdej sytuacji, również w nieszczęściu.
Pastor Pavel zanim zdecydował się zostać kaznodzieją, próbował rozwijać się w wielu różnych kierunkach tj. inżynieria, prywatny biznes oraz prawo. Po wielu latach sprawowania posługi pastorskiej w Rumunii, przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych.

Warto by było, abyś obejrzał wszystkie wykłady poświęcone zdumiewającym przygodom, ukazującym Bożą miłość i prowadzenie.

Obejrzyj nagrania z wykładów na naszym kanale YouTube.

Pavel Goia – Spójrz nowymi oczami

Wykład 1
Wykład 2
Wykład 3
Wykład 4
Wykład 5
Kazanie
Dodatek do kazania
Wykład 6
Wykład 7