III Trójmiejska Noc Świątyń 2019

Dnia 21 września 2019 roku lokalny zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańsku miał okazję po raz trzeci uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim bez wątpienia jest Trójmiejska Noc Świątyń.

W tym roku doszło do zmiany organizatora przedsięwzięcia, co niestety niekorzystnie odbiło się na frekwencji, ale i tak nasz dom modlitwy został odwiedzony przez około 50-60 osób i jesteśmy Bogu wdzięczni za każdą z nich.

Warto nadmienić, iż każdego roku staramy się zaoferować naszym gościom nieco inny rodzaj programu. Oczywiście, pewne punkty są stałe, jak chociażby omawianie zasad wiary KADS, czy też zwiedzanie budynku. Jednakże pozostałe staramy się zmieniać lub urozmaicać. I tak w tym roku całość programu rozpoczął fenomenalny koncert Mario Jarib Diaz Ochoa – wokalisty meksykańskiego pochodzenia, który założył rodzinę i osiadł na południu naszego kraju. Przedstawiony repertuar składał się z 10 pieśni o bardzo głębokiej, refleksyjnej i osobistej tematyce. Przed każdym utworem Mario dzielił się pewnymi przemyśleniami oraz osobistymi doświadczeniami, związanymi z tematyką, bądź historią powstania poszczególnych pieśni, To co mówił, a także sposób, w jaki śpiewał, robiło wrażenie i precyzyjnie trafiało do serca. Niestety nie obyło się bez pewnych problemów technicznych. Otóż na kilka minut przed koncertem we Wrzeszczu zabrakło prądu i dopiero po 2-3 godzinach mieli go włączyć ponownie. Bóg jednak łaskawie wysłuchał naszych modlitw i nie dość, że 1,5h później włączono zasilanie, to w dodatku ludzie byli na tyle wyrozumiali w tej sytuacji, że zostali i poczekali. Tak, Bóg niewątpliwie jest bardzo dobry!

Po części muzycznej nastąpił czas oprowadzania po naszym kościele. Trójka przewodników doprowadzała zarówno grupy, jak również pojedyncze osoby do dwóch stanowisk. Na pierwszym zwiedzający mogli poznać historię adwentyzmu, w tym genezę i znaczenie nazwy Kościoła. Natomiast na drugim mogli dowiedzieć się więcej na temat działalności Kościoła na skalę lokalną oraz kraju i świata. Następnie przewodnicy opowiadali swoim grupom na temat fundamentalnych zasad wiary KADS oraz odpowiadali na pytania. Przy wyjściu na zainteresowanych czekał skromny poczęstunek oraz stoliczek z bezpłatną literaturą.

Uważam, że mamy za co Bogu dziękować. To był naprawdę dobry czas. Ze swojej strony dziękuję wszystkim odwiedzającym, za to, że postanowili przekroczyć próg naszego domu modlitwy i wyrazili chęć dowiedzenia się czegoś więcej na temat naszego wyznania. Dziękuję również wszystkim osobom ze zboru, które zaangażowały się w powyższe przedsięwzięcie, a także organizatorom, za stworzenie możliwości ponownego udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Do zobaczenia za rok!

Jarosław Jarosz

Zdjęcia z wydarzenia