Home / Wydarzenia / Noc Świątyń 2018

Noc Świątyń 2018

Dnia 22 września br. w godzinach 18:00-23:00 mogliśmy jako zbór w Gdańsku uczestniczyć w „II Trójmiejskiej Nocy Świątyń”.

Tym razem zorganizowana została w tym samym terminie co w całej Polsce (poprzednim razem Gdańsk zorganizował ją osobno). Podobnie jak w zeszłym roku nasz Kościół był jednym z dziesięciu budynków odwiedzonych przez gdańszczan. Niestety pogoda pokrzyżowała szyki poniektórym zwiedzającym (padał ulewny deszcz), jednak i tak mogliśmy się cieszyć z wizyty 150 osób. Z początku zainteresowanych było jak na lekarstwo, aczkolwiek po niedługim czasie zaczęły przychodzić pokaźne grupy, liczące niekiedy ponad 30 osób. Każdą z grup witał przewodnik, który po krótkim wstępie prowadził ją do dwóch specjalnie przygotowanych stanowisk. Przy pierwszym z nich starszy zboru opowiadał na temat wiarygodności Pisma Świętego oraz jego roli i znaczenia w kształtowaniu i funkcjonowaniu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Przy drugim stanowisku lokalny pastor opisywał rodzaje działalności społecznej podejmowanej przez miejscowy zbór, następnie Kościół krajowy i światowy. W dalszej kolejności, przewodnik prowadził zainteresowanych do sali, w której odbywają się sobotnie nabożeństwa. Tam ludzie mogli obejrzeć baptysterium oraz stół używany do Wieczerzy Pańskiej z pełnym wyposażeniem, a także dowiedzieć się więcej na temat adwentystycznych zasad wiary i zadawać oprowadzającemu pytania. Dla wszystkich gości był również przygotowany smaczny i zdrowy posiłek przyrządzony przez nasze drogie siostry, które włożyły wiele serca w to, by to nie tylko dobrze smakowało, ale też kunsztownie wyglądało. Po ilości zjedzonych produktów można wywnioskować, że ich wysiłki spotkały się z należytym uznaniem. Niektórym tak przypadło to do smaku, że prosili o przepisy (zwłaszcza kobiety).

Podsumowując, to był naprawdę dobry czas. Zawsze gdy zbór podejmuje się czegoś razem, daje to wszystkim  nie tylko wiele radości i satysfakcji, lecz dodatkowo przyczynia się do budowania jedności i wzajemnego zaufania. Mamy nadzieję, że wszyscy (albo przynajmniej większość) osób, która miała okazję odwiedzić nasz budynek kościelny wyniosła z niego dobre wrażenia na temat adwentystów i ich misji. Dziękujemy przedstawicielom Instytutu Równowagi Społeczno-Ekonomicznej za ponowne zaproszenie nas do wzięcia udziału w tym fascynującym wydarzeniu. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Jarosław Jarosz

Zdjęcia z wydarzenia

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok