Noc Świątyń 2018

Dnia 22 września br. w godzinach 18:00-23:00 mogliśmy jako zbór w Gdańsku uczestniczyć w „II Trójmiejskiej Nocy Świątyń”.

Tym razem zorganizowana została w tym samym terminie co w całej Polsce (poprzednim razem Gdańsk zorganizował ją osobno). Podobnie jak w zeszłym roku nasz Kościół był jednym z dziesięciu budynków odwiedzonych przez gdańszczan. Niestety pogoda pokrzyżowała szyki poniektórym zwiedzającym (padał ulewny deszcz), jednak i tak mogliśmy się cieszyć z wizyty 150 osób. Z początku zainteresowanych było jak na lekarstwo, aczkolwiek po niedługim czasie zaczęły przychodzić pokaźne grupy, liczące niekiedy ponad 30 osób. Każdą z grup witał przewodnik, który po krótkim wstępie prowadził ją do dwóch specjalnie przygotowanych stanowisk. Przy pierwszym z nich starszy zboru opowiadał na temat wiarygodności Pisma Świętego oraz jego roli i znaczenia w kształtowaniu i funkcjonowaniu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Przy drugim stanowisku lokalny pastor opisywał rodzaje działalności społecznej podejmowanej przez miejscowy zbór, następnie Kościół krajowy i światowy. W dalszej kolejności, przewodnik prowadził zainteresowanych do sali, w której odbywają się sobotnie nabożeństwa. Tam ludzie mogli obejrzeć baptysterium oraz stół używany do Wieczerzy Pańskiej z pełnym wyposażeniem, a także dowiedzieć się więcej na temat adwentystycznych zasad wiary i zadawać oprowadzającemu pytania. Dla wszystkich gości był również przygotowany smaczny i zdrowy posiłek przyrządzony przez nasze drogie siostry, które włożyły wiele serca w to, by to nie tylko dobrze smakowało, ale też kunsztownie wyglądało. Po ilości zjedzonych produktów można wywnioskować, że ich wysiłki spotkały się z należytym uznaniem. Niektórym tak przypadło to do smaku, że prosili o przepisy (zwłaszcza kobiety).

Podsumowując, to był naprawdę dobry czas. Zawsze gdy zbór podejmuje się czegoś razem, daje to wszystkim  nie tylko wiele radości i satysfakcji, lecz dodatkowo przyczynia się do budowania jedności i wzajemnego zaufania. Mamy nadzieję, że wszyscy (albo przynajmniej większość) osób, która miała okazję odwiedzić nasz budynek kościelny wyniosła z niego dobre wrażenia na temat adwentystów i ich misji. Dziękujemy przedstawicielom Instytutu Równowagi Społeczno-Ekonomicznej za ponowne zaproszenie nas do wzięcia udziału w tym fascynującym wydarzeniu. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Jarosław Jarosz

Zdjęcia z wydarzenia