Odkrywając Boga

„ODKRYWAJĄC BOGA” - Relacja

Ostatnie dwa tygodnie (8-22.08.2019) były dla naszego zboru prawdziwą duchową ucztą! W ubiegłą sobotę zakończyliśmy serię popołudniowych wykładów, które poprowadzili nasi goście z Australii – Samuel Braga wraz z tłumaczem, Zygmuntem Ostrowskim.

Przed każdym wykładem mieliśmy radosny czas wspólnego śpiewu, czas umilały nam również występy solowe. Codziennie odbywał się także konkurs, który miał na celu utrwalenie treści poprzedzających wykładów, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane wyjątkową literaturą chrześcijańską. Każdego wieczoru razem z pastorem Bragą mogliśmy odkrywać prawdziwe oblicze Boga – Tego który jest miłością, który się raduje i jest pełen łaski! Z wykładów mogliśmy nauczyć się między innymi jak zbliżyć się do Stwórcy świata i jak żyć z Nim na co dzień. Dwa tygodnie minęły jak jeden dzień, ale piękno tego przesłania oraz inspirująca społeczność z Samuelem i Zygmuntem pozostanie w naszej pamięci na dużo dłużej 😊!

Jako uczestniczka, mogę bez zastanowienia powiedzieć, że każdy wykład, w którym mogłam wziąć udział, był niezwykłym błogosławieństwem. Słuchanie jakiego mamy wspaniałego Ojca w niebie oraz świadomość jak cudownie się o nas troszczy wypełnia radością i porusza serca. Spotkania były bardzo budujące, skłaniały do refleksji i motywowały do ciągłego poznawania Bożego charakteru i Jego woli. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu za to, że nasi goście mogli do nas przybyć i głosić tą przepiękną ewangelię. Chwała Panu za to, że chce nam się objawiać na wiele sposobów!

Żałujesz, że Cię nie było? Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach, zachęcamy do odwiedzania naszego kanału na YouTube, gdzie pojawi się cała seria przeprowadzonych wykładów!

Angelika Natkaniec

„ODKRYWAJĄC BOGA” - seria spotkań z australijskim misjonarzem

Samuel Braga to australijski misjonarz, który podróżuje po całym świecie i z pasją dzieli się historiami ze swojego życia oraz Pisma Świętego. Zaprosiliśmy go do Gdańska, by opowiedział je i nam! Zaplanowaliśmy całą serię inspirujących popołudniowych spotkań. Codziennie inny temat, codziennie dawka wartościowej duchowej refleksji i słów z Pisma Świętego.

Kiedy?

 • 8-22 czerwca, poniedziałek – piątek o godzinie 19:00 | sobota-niedziela o godzinie 18:00

Gdzie?

 • Jaśkowa Dolina 21 (Kościół Adwentystów Dnia Siódmego)

O czym?

 • Jak poznać Boga?
 • O czym mówią Jego obietnice?
 • Co to znaczy chodzić z Bogiem?
 • Jak można z Nim rozmawiać?
 • O co chodzi z Bogiem Starego i Nowego Testamentu?

A poza tym o:

 • O zaufaniu do Boga
 • O odpoczynku
 • O radości
 • O osobistym rozwoju i wzroście duchowym

Samuel Braga – australijski misjonarz chilijskiego pochodzenia. Wraz ze swoją żoną Mary oraz trójką dzieci zamieszkują w Sydney. Samuel Braga jest znanym, cenionym i lubianym mówcą na całym świecie. Wielokrotnie przemawiał również w naszym kraju (od 2004 roku 10 razy), m. in. w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi i Sztumie.

Pobierz ulotkę TUTAJ

Zdjęcia z wydarzenia

Nagrania video

Obejrzyj nagrania z wykładów na naszym kanale YouTube.

Samuel Braga – Odkrywając Boga

część 1, Bóg miłości
część 2, Bóg twoich przodków
część 3, Bóg Jezusa
część 4, Bóg Starego Testamentu
część 5, Radosny Bóg
część 6, Święty Bóg
część 7, Bóg cierpienia
część 8, Pochodzenie zła
część 9, Upadek naszej planety
część 10, Oni chodzili z Bogiem
część 11, Odpoczynek w Bogu
część 12, Jak rozmawiać z Bogiem

1 Odpowiedź

 1. 7 czerwca 2019

  […] Więcej informacji na temat wykładów Samuela Bragi: https://gdansk.adwentysci.org/samuel-braga-odkrywajac-boga/ […]