Home / Multimedia / Serie wykładów / Samuel Braga – Odkrywając Boga

Samuel Braga – Odkrywając Boga

„ODKRYWAJĄC BOGA” - Relacja

Ostatnie dwa tygodnie (8-22.08.2019) były dla naszego zboru prawdziwą duchową ucztą! W ubiegłą sobotę zakończyliśmy serię popołudniowych wykładów, które poprowadzili nasi goście z Australii – Samuel Braga wraz z tłumaczem, Zygmuntem Ostrowskim.

Przed każdym wykładem mieliśmy radosny czas wspólnego śpiewu, czas umilały nam również występy solowe. Codziennie odbywał się także konkurs, który miał na celu utrwalenie treści poprzedzających wykładów, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane wyjątkową literaturą chrześcijańską. Każdego wieczoru razem z pastorem Bragą mogliśmy odkrywać prawdziwe oblicze Boga – Tego który jest miłością, który się raduje i jest pełen łaski! Z wykładów mogliśmy nauczyć się między innymi jak zbliżyć się do Stwórcy świata i jak żyć z Nim na co dzień. Dwa tygodnie minęły jak jeden dzień, ale piękno tego przesłania oraz inspirująca społeczność z Samuelem i Zygmuntem pozostanie w naszej pamięci na dużo dłużej 😊!

Jako uczestniczka, mogę bez zastanowienia powiedzieć, że każdy wykład, w którym mogłam wziąć udział, był niezwykłym błogosławieństwem. Słuchanie jakiego mamy wspaniałego Ojca w niebie oraz świadomość jak cudownie się o nas troszczy wypełnia radością i porusza serca. Spotkania były bardzo budujące, skłaniały do refleksji i motywowały do ciągłego poznawania Bożego charakteru i Jego woli. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu za to, że nasi goście mogli do nas przybyć i głosić tą przepiękną ewangelię. Chwała Panu za to, że chce nam się objawiać na wiele sposobów!

Żałujesz, że Cię nie było? Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach, zachęcamy do odwiedzania naszego kanału na YouTube, gdzie pojawi się cała seria przeprowadzonych wykładów!

Angelika Natkaniec

„ODKRYWAJĄC BOGA” - seria spotkań z australijskim misjonarzem

Samuel Braga to australijski misjonarz, który podróżuje po całym świecie i z pasją dzieli się historiami ze swojego życia oraz Pisma Świętego. Zaprosiliśmy go do Gdańska, by opowiedział je i nam! Zaplanowaliśmy całą serię inspirujących popołudniowych spotkań. Codziennie inny temat, codziennie dawka wartościowej duchowej refleksji i słów z Pisma Świętego.

Kiedy?

 • 8-22 czerwca, poniedziałek – piątek o godzinie 19:00 | sobota-niedziela o godzinie 18:00

Gdzie?

 • Jaśkowa Dolina 21 (Kościół Adwentystów Dnia Siódmego)

O czym?

 • Jak poznać Boga?
 • O czym mówią Jego obietnice?
 • Co to znaczy chodzić z Bogiem?
 • Jak można z Nim rozmawiać?
 • O co chodzi z Bogiem Starego i Nowego Testamentu?

A poza tym o:

 • O zaufaniu do Boga
 • O odpoczynku
 • O radości
 • O osobistym rozwoju i wzroście duchowym

Samuel Braga – australijski misjonarz chilijskiego pochodzenia. Wraz ze swoją żoną Mary oraz trójką dzieci zamieszkują w Sydney. Samuel Braga jest znanym, cenionym i lubianym mówcą na całym świecie. Wielokrotnie przemawiał również w naszym kraju (od 2004 roku 10 razy), m. in. w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi i Sztumie.

Pobierz ulotkę TUTAJ

Zdjęcia z wydarzenia

Nagrania video

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję.